Dachówka ceramiczna AMBER 12V

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w dniu 2 lipca 2012 firma Monier Braas Sp. z o.o. wprowadza do swojej oferty dachówkę ceramiczną AMBER 12V.

Jest to całkowicie nowy produkt, produkowany w zakładzie Przysucha który wzbogaca ofertę dachówki ceramicznej Braas.

Dachówka Amber 12V będzie oferowana w kolorowych angobach znanych już z modelu Sirius 13: ceglana, miedziana, brązowa, antracytowa. Dachówki w kolorach brązowym i antracytowym są barwione w masie.

Amber 12V w kolorach: ceglanym, miedzianym i antracytowym będzie dostępny już od 2 lipca natomiast w kolorze brązowym od 15 września 2012. Oprócz zmian w konstrukcji samej dachówki zmianie uległ również sposób jej pakowania. Dachówki podstawowe są pakowane w wiązki po 7 sztuk dzięki czemu na jednej palecie znajdować się będzie aż 280 sztuk dachówek połaciowych. W związku z wprowadzeniem nowej dachówki podstawowej również w ofercie dachówek kształtowych wprowadzone zostały modyfikacje:

  •  zmianie ulegnie nazwa handlowa gąsiora Sattel produkowanego w zakładzie w Przysusze – nowa obowiązująca od 2 lipca nazwa to gąsior Amber
  • od 2 lipca również do dachówki Sirius 13 należy stosować gąsiory Amber
  • od 2 lipca 2012 gąsiory Sattel należy stosować jedynie do importowanych z Niemiec ceramicznych dachówek Braas (Rubin 13V, Topas 13V, Granat 13V)
  • nowym produktem w grupie Gąsiory Amber jest gąsior końcowy. Stosując gąsior końcowy razem z gąsiorem początkowym eliminujemy konieczność stosowania gąsiora z podwójną mufą. Gąsiorem początkowym rozpoczynamy, a końcowym kończymy układanie gąsiorów na kalenicy.

gąsior końcowy Amber

Najłatwiej zauważalną cechą dachówki Amber 12V jest możliwość swobodnego przesuwu dachówek. Dzięki nowej konstrukcji zamków uzyskamy aż 30 mm przesuwu dzięki czemu już przy krokwi o długości 3,50 m można układać dachówki bez ich docinania. Dzięki zmianom konstrukcyjnym dachówkę Amber 12V można łatwo dopasować do długości krokwi ale również stosować na dachy o mniejszym pochyleniu. Najmniejsze zalecane pochylenie połaci dachowej wynosi już 16 stopni.